Optyk Świat Okularów

Okulary do komputera

Okulary do komputera

Czy okulary do komputera pomagają ?

 

 • Tak pomagają i są, w obecnych czasach, konieczne aby chronić nasze oczy przed promieniowaniem z ekranów komputerowych i telefonów.
  W salonach optycznych Świat Okularów oferujemy okulary do komputera z najnowszymi i najlepiej chroniącymi filtrami.

 

Wykonane w najnowszej technologii szkła do komputera firmy Essilor są obecnie jednymi z najlepiej chroniących oczy przed promieniowaniem niebieskim pochodzącym z monitorów i innych urządzeń elektronicznych. Najnowszy filtr Prevencia chroni oczy, dzięki czemu można pracować dłużej bez objawów zmęczenia, takich jak bóle głowy, czerwone oczy, pieczenie i łzawienie.

 

 • Poznaj całą prawdę i zapobiegaj zamiast potem leczyć.

 

Praca przed komputerem może doprowadzić do rozwoju Syndromu Widzenia Komputerowego, który określa się jako złożony zespół objawów  dotyczący oczu.
Ponadto każda osoba wykonująca wytężoną pracę wzrokową z bliska jest podatna na rozwój krótkowzroczności.

Okulary do komputera chronią twoje oczy

Syndrom Widzenia Komputerowego to zespół objawów, które mogą się pojawić przy intensywnej pracy przed komputerem.

 

Jego objawy to:

 • uczucie wysychania i podrażnienia oka
 • pieczenie
 • uczucie tzw. piasku pod powiekami
 • zaburzenie ostrości widzenia
 • nadwrażliwość na światło
 • nadmierne łzawienie
 • ogólne zmęczenie oczu
 • bóle głowy

Dolegliwości są najbardziej nasilone nad ranem, zaraz po przebudzeniu, ponieważ w nocy zmniejsza się wydzielanie łez, co dodatkowo nasila występujące objawy.
Również przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu, dym papierosowy, czy wiatr, nasilają objawy zespołu suchego oka.
Jak powszechnie wiadomo dużo łatwiej i taniej jest zapobiegać, niż leczyć.

 

 • Aby chronić siebie i swoje oczy koniecznie wyposaż się w okulary do komputera ze specjalnymi szkłami do pracy przy monitorze komputerowym.

Okulary do komputera dla osób z wadą wzroku i bez wady wzroku

Nasi klienci często zadają pytanie czym różnią się:

 

 • Okulary do komputera dla osób z wadą wzroku ?  
 • Okulary do komputera dla osób bez wady wzroku ?

 

Otóż tak na prawdę niczym, oprócz mocy zastosowanej soczewki.
Jedne i drugie, są to okulary z filtrem światła niebieskiego.
Filtry chroniące oczy przed promieniowaniem niebieskim są takie same w obu przypadkach.
Jedyna różnica to moc soczewki.

 

 • Okulary dla osób bez wady wzroku to tzw. okulary zerówki, czyli szkła użyte do tych okularów to szkła zerówki, bez mocy optycznej.
 • Okulary dla osób z wadą wzroku to okulary z mocą korygującą, czyli szkła użyte w tych okularach mają odpowiednią moc korygującą wadę wzroku, konkretną dla danej osoby. I dodatkowo nałożone filtry światła niebieskiego, np. iBlock lub Blue Control.

 

 

Dlatego jeśli masz wadę wzroku, lub jej nie masz, możesz mieć okulary do komputera, wyposażone w najnowsze filtry światła niebieskiego.

Okulary do komputera – opinie ?

Na temat okularów do komputera krąży wiele opinii i mitów, jedne z nich mówią, że są one niepotrzebne i nic nie dają, co jest niezgodne z prawdą i bardzo szkodliwe.
Naukowcy opracowali wiele specjalnych powłok z filtrem światła niebieskiego, którymi pokrywa się szkła montowane w okularach wykorzystywanych do pracy przy komputerze.
Ich zadaniem jest ochrona oczu, nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem, ale również naładowanymi elektrycznie drobinami kurzu.
Stosuje się powłokę antyrefleksyjną, która zmniejsza odbicia światła i eliminuje powstawanie refleksów świetlnych na soczewkach okularowych, jak również powłokę antyelektrostatyczną (EMI), która chroni oczy przed naładowanymi elektrostatycznie cząsteczkami kurzu, zmierzającymi do oka i osiadającymi na powierzchni gałki ocznej.

Powłoka ta jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne do pracy przy komputerze, a w szczególności polecana alergikom.

 

 • Powłoka EMI w połączeniu z powłoką antyrefleksyjną rekomendowane są nawet dla osób nie mających wady wzroku, a spędzających ponad 3 godziny dziennie przed monitorem.

 

Należy tutaj nadmienić, że dość niedawno na rynku optycznym pojawiła się tzw. powłoka Blue Control, ze specjalnym filtrem światła niebieskiego, która chroni oczy wszystkich użytkowników komputerów przed niebezpiecznym promieniowaniem niebieskim. Dolegliwości są najbardziej nasilone nad ranem, zaraz po przebudzeniu, ponieważ w nocy zmniejsza się wydzielanie łez, co dodatkowo nasila występujące objawy.
Również przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu, dym papierosowy, czy wiatr, nasilają objawy zespołu suchego oka.
Jak powszechnie wiadomo dużo łatwiej i taniej jest zapobiegać, niż leczyć.

 

 • Aby chronić siebie i swoje oczy koniecznie wyposaż się w okulary z filtrem światła niebieskiego.

Czy taka profilaktyka musi dużo kosztować?

Otóż nie.

 

 • „Zgodnie z rozporządzeniem ministra pracy i polityki socjalnej z dnia 1-12-1998 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe, każdy pracodawca jest obowiązany zapewnić każdej osobie zatrudnionej, (w tym praktykantom i stażystom) na stanowiskach z monitorami ekranowymi profilaktyczną opiekę zdrowotną, w tym okulary korygujące wzrok, zgodnie z zaleceniami lekarza.”

 

 

Każda osoba pracująca przed komputerem musi odbyć badania profilaktyczne.
Jeśli po badaniu lekarz wyraźnie zaleci stosowanie okularów korekcyjnych, to pracodawca powinien ponieść koszty zapewnienia pracownikowi okularów.
Dlatego warto zrobić profesjonalne badanie wzroku i zainwestować w okulary do komputera, aby chronić swoje oczy.

 

 • W naszych salonach optycznych posiadamy soczewki okularowe ze wszystkimi powłokami do komputera, dla każdej wady wzroku, jak i dla osób zdrowych, chcących chronić swoje oczy.

 

Nie czekaj aż pojawią się u ciebie objawy suchego oka, czy krótkowzroczność, zapobiegaj.

Autor: Anna Staniak
Aktualizacja 02.02.2021

Exit mobile version