Wspieramy Fundację Podaj Dalej

Wyobraź sobie świat, w którym osoby z niepełnosprawnością nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe.

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ pomaga budować właśnie taki świat.

U nas w Fundacji osoby z niepełnosprawnością:

  • zdobywają samodzielność życiową w mieszkaniach treningowych i przygotowują się do podjęcia pracy;
  • po wypadkach uczą się żyć w nowej rzeczywistości;
  • budują motywację i chęć walki o siebie podczas zajęć sportowych;
  • rozwijają swoje talenty artystyczne oraz umiejętności współpracy w grupie podczas zajęć artystycznych.

Otwieramy nowe możliwości dla rodzin osób niepełnosprawnych. Budujemy świat bez barier przybliżając tematykę niepełnosprawności podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą. Rozwijamy idee wolontariatu. Dzielimy się specjalistyczną wiedzą z osobami pracującymi z niepełnosprawnymi. Leczymy uśmiechem wzorem naszego Patrona 🙂
Fundacja Podaj Dalej powstała w 2004 roku, aby kontynuować idee Doktora Piotra Janaszka, specjalisty ortopedii i rehabilitacji, który od lat 70-tych wdrażał nowatorskie rozwiązania w rehabilitacji. Zginął tragicznie w 1998 roku zostawiając wiele niezrealizowanych planów.

Od 12 lat codziennie podajemy rękę i prowadzimy do samodzielności osoby niepełnosprawne. Zobacz, co robimy!

Pomagamy spełniać nawet najbardziej nierealne marzenia! 32 osoby z niepełnosprawnością ruchową nauczyły się latać na szybowcach i paralotniach! To był pierwszy tego typu projekt w Polsce.

„W powietrzu mogę być samodzielna i wolna. To niesamowite uczucie dla osoby z niepełnosprawnością, dla której pokonanie krawężnika jest przeszkodą. Tam wysoko w niebie nie ma ograniczeń.”
Julita Kuczkowska, uczestniczka

logo fundacji podaj dalej

Organizujemy regularną, kompleksową rehabilitację, dzięki której osoby z niepełnosprawnością radzą sobie coraz lepiej w codziennym życiu. Z rehabilitacji, zajęć sportowych, wsparcia logopedy, pedagoga i doradcy zawodowego korzysta 45 osób przez cały rok.
Do Akademii Życia w Koninie przyjeżdżają osoby z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski. Przez pół roku mieszkają w mieszkaniach treningowych. Uczą się tu samodzielnego życia, uczestniczą w szkoleniach i zajęciach sportowych, aby jak najlepiej przygotować się do podjęcia pracy. Potem podejmują półroczne staże zawodowe i startują na otwarty rynek pracy.
W Golinie, Władysławowie i Koninie prowadzimy artystyczne zajęcia terapeutyczne dla osób z upośledzeniem umysłowym. Latem zorganizowaliśmy dla niepełnosprawnych dzieci wakacje pełne atrakcji, sportowych zmagań i przygód. Było też ognisko i spływ kajakowy. Nasi Mali Odkrywcy wrócili do domu z głowami pełnymi marzeń do spełnienia i gronem nowych przyjaciół.

Facebook