Optyk Świat Okularów

Poradnik

Poradnik, czyli co warto wiedzieć zanim odwiedzisz nasze salony optyczne?

Gdzie można znaleźć salony Świat Okularów?

Salony Świat Okularów znajdziesz w Swarzędzu, Kostrzynie Wielkopolskim i Środzie Wielkopolskiej.

Optometrysta czy Okulista - do kogo mam się wybrać?

Jeśli chorujemy na choroby gałki ocznej np. jaskra, zaćma lub mamy jakiś stan zapalny w okolicy oka lub chcemy wykonać badanie dna oka, ciśnienia śródgałkowego to powinniśmy się umówić do okulisty. Okulista zajmuje się leczeniem chorób gałki ocznej a nie przepisywaniem okularów.
Jeśli chcemy zbadać ostrość wzroku i dobrać sobie okulary lub soczewki kontaktowe to umawiamy się do optometrysty.

Kim jest optometrysta ?

Optometrysta jest to osoba po 5 letnich studiach wyższych która jest specjalistą w badaniu ostrości wzroku i doborze okularów i soczewek kontaktowych. Wykonuje badanie pacjenta i przepisuje odpowiednią korekcję. Jest również wyszkolony w rozpoznawaniu chorób gałki ocznej i wtedy kieruje pacjenta do okulisty.

Jak przygotować się do badania wzroku?

Na każde badanie wzroku trzeba zabrać okulary, które obecnie użytkujemy, aby badający mógł sprawdzić ich moce i jak przez nie widzimy.
Nie ma szczególnych zaleceń jeśli chodzi o przygotowanie się do wizyty u okulisty czy optometrysty.
Jeśli będziesz miał badane dno oka, lekarz na pewno zakropi oczy przed badaniem.
Wtedy nie wolno prowadzić samochodu przez kilka godzin po zakropieniu.

Ile kosztują okulary?

Nie ma jednej ceny, którą można by określić wartość okularów.
Najtańsze od 100 zł do nawet kilku tysięcy. Zależy to od rodzaju szkieł, oprawy użytych do wykonania okularów.

Od czego zależy cena okularów ?

Składa się na nią kilka czynników. Pierwszym jest zapis na recepcie, czyli to jakie wartości są nam potrzebne do prawidłowego widzenia. Osoby z wysokimi wartościami bardzo często muszą mieć szkła w tzw. indeksie, czyli cieńsze, aby były lżejsze i lepiej wyglądały. Cena tych szkieł jest wyższa od standardowych soczewek.
Kolejny to powłoki jakie mają być nałożone na szkło. W zależnosci od tego czym się zajmujemy, potrzebujemy soczewki z innymi powłokami. Zupełnie inne szkła powinny nosić osoby pracujące przy monitorach komputerowych, inne zawodowi kierowcy, inne dzieci, a jeszcze inne osoby pracujące np: w branży budowlanej. Dlatego też do określenia ceny okularów niezbędny jest szczegółowy wywiad i badanie pacjenta.

Czy waszych salonach mogę płacić kartą?

Tak w każdym z naszych Salonów znajduje się terminal kart płatniczych.

Czy można kupić okulary na raty?

Tak współpracujemy z firmą Mediraty, która udziela niskooprocentowanych kredytów na zakup okularów.

Jak przygotować dziecko na badanie wzroku?

Najważniejsze jest to, aby przed badaniem wytłumaczyc dziecku na czym będzie ono polegało. Badanie wzroku nie boli i w zasadzie jest przyjemne.
Jedynym dyskomfortem może być zakropienie oczu dziecka kroplami.

Czy posiadacie specjalne oprawki dla dzieci?

Tak posiadamy w swojej ofercie oprawki dla naszych najmłodszych pacjentów. Proponujemy oprawki z tworzywa, na gumce, których  nie da złamać i które są dla nich bezpieczne.
Dla dzieci starszych mamy cala gamę opraw z najnowszych kolekcji takich marek jak Ray Ban, Solano, Tommy Hilfiger, Belutti, Secq, Mocoa i wiele wiele innych, jak też oprawy z postaciami z bajek.

Co to jest prezbiopia?

Prezbiopia to dolegliwość, która zaczyna się pojawiać ok 40 roku życia. Polega na zmniejszonej zdolności oka do akomodacji. Co objawia się rozmywaniem się obrazu i nieostrym widzeniem z bliska, przy prawidłowym widzeniu na dal. Objawy narastają z czasem. Pojawia się zmęczenie oczu przy dłuższym czytaniu np. książki.

Czy jak zacznę nosić okulary to będę potrzebował coraz mocniejszych ?

Okulary mogą spowalniać postęp wady wzroku ale jej nie leczą. Są raczej jak proteza, która wspomaga widzenie.

Jak długo będę czekał na moje okulary ?

Okulary zwykle są wykonywane w przeciągu 24 godzin. Chyba, że potrzebne są bardziej skomplikowane soczewki, wtedy do kilku dni.

Jaka jest gwarancja na okulary ?

Okulary objęte są roczną gwarancją na soczewki i oprawę.
Wyjątkiem są uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku nieprawidłowego użytkowania lub z winy użytkownika.

Czy mają państwo serwis okularów?

Tak posiadamy w każdym Salonie serwis, który może dokonać drobnych napraw na miejscu.

Co jeśli okulary nie trzymają się i spadają ?

Trzeba dokonać dogięcia zauszników i dopasowania oprawy, proszę nie robić tego samemu, ponieważ bardzo łatwo złamać zausznik.

Regulamin promocji w salonach Świat Okularów

W każdym z Salonów Świat Okularów, organizowane są różnego rodzaju promocje dla klientów. Mogą one dotyczyć zarówno sprzedawanych przez nas soczewek okularowych, soczewek kontaktowych, jak również opraw okularowych i okularów przeciwsłonecznych. Każdy, kto kupi u nas okulary dostaje Kartę Stałego Klienta, która upoważnia go do zniżki na kolejne okulary korekcyjne w wysokości 10%. Klienci dostają również karty podarunkowe, które mogą ofiarować swoim bliskim. Jednak wszystkie te promocje czy oferty traktowane są jako odrębne i nie łączą się. Aby uzyskać rabat klient jest zobowiązany okazać kartę upoważniającą do zniżki w momencie zamawiania okularów. Klient korzysta z rabatu czy promocji, która jest dla niego w danej chwili najbardziej korzystna.

Exit mobile version