Światło niebieskie zabójcą dla Twoich oczu! Naukowcy apelują o ochronę naszych oczu.

Dlaczego trzeba stosować okulary do komputera ?

 

Tego, że żyjemy w cyfrowym świecie, nie muszę nikomu tłumaczyć. Nie dziwi juz nas, że dzieci zanim nauczą się mówić potrafią obsługiwać telefon, czy tablet rodziców. Migający, kolorowy obraz sprawia, że wpatrują się z zaciekawieniem w ekran, a rodzice dzięki temu mają chwilkę spokoju i czasu dla siebie.
Bardzo rzadko zastanawiamy się jednak jaki wpływ ma światło niebieskie emitowane ze wszystkich monitorów na nasze życie, samopoczucie, zdrowie naszych oczu.
W ostatniej Gazecie Lekarskiej ukazał się artykuł o badaniach jakie zostały przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Stanu Oregon.
Specjaliści wystawili muszki owocówki na działanie światła Led. Muszki spędzały po 12 godzin w świetle i kolejno 12 w ciemności.

Te z nich, które były wystawione na działanie światła niebieskiego, żyły zdecydowanie krócej, od tych, które przebywały w ciemności lub były chronione od światła niebieskiego.
U owadów zaobserwowano uszkodzenie siatkówki oka, komórek nerwowych, a także miały problem z wspinaniem się po ścianie. Muszki, jeśli tylko mogły unikały światła niebieskiego!
Badania te są bardzo niepokojące i dotyczą nie tylko osób pracujących przed monitorami komputerów, ale nas wszystkich, a w szczególności naszych dzieci, które kiedy tylko mogą, jeśli tylko rodzice nie zauważą lub są zmęczeni wykorzystują okazję i zasiadają przed monitorami komputerów.
Jestem mamą dwóch dorastających chłopców i mimo, iż jak tylko mogę ograniczam im czas spędzony przed monitorem, niestety zdaję sobie sprawę, że nie wyeliminuję tego całkowicie. Nie ma takiej możliwości, gdyż w obecnym świecie dzieci nawet lekcje odrabiają na komputerze.
Ale wiem, co mogę zrobić!

Kupić okulary z filtrem do komputera.

 

Mimo, iż nie mają wady wzroku, mogę kupić im okulary tzw zerówki z soczewkami, chroniącymi oko przed promieniowaniem światła niebeskiego. Aby mieli zdrowe, wypoczęte oczy, aby dłużej żyli, byli szczęśliwi i zawsze uśmiechnięci.
Zachęcam wszystkich z Państwa, nie tylko tych, którzy mają wady wzroku, ale wszystkich którym zależy na cieszeniu się zdrowymi oczami jak najdłużej do zakupu okularów z powłoką Blue chroniącą nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem światła niebieskiego.
A w szczególności do ochrony oczu naszych dzieci.

W miesiącu styczniu we wszystkich Salonach Świat Okularów będziecie mogli kupić te szkła z 20% zniżką! Zapraszam do Świata Okularów  w

Środzie Wlkp przy ul. Czerwonego Krzyża 12/2 tel 786229846

 

Kostrzyna Wlkp przy ul Dworcowej 4c ( na przeciwko Urzędu Miasta) tel 793047160,


Swarzędzu os. Grudzińskiego 7/7 tel. 786-202-415
,


Wągrowcu ul. Pocztowa 14 tel. 530-362-277

 Facebook