Okulary progresywne

Najlepsze rozwiązanie dla prezbiopów

Szkła progresywne, ulgą dla Twoich oczu.
Nie masz jeszcze?

Przeczytaj i rozwiej swoje wątpliwości.

Dlaczego w Polsce tak mało osób nosi okulary z soczewkami progresywnymi?

Wynika to przede wszystkim z faktu, że nasze społeczeństwo jest niedoinformowane w kwestii tego typu rozwiązania. Nadal dominuje w nas przekonanie, iż nie zdołamy się przyzwyczaić do tego typu soczewek, bo np. sąsiadka lub koleżanka się nie przyzwyczaiły.
Optyka jest drugą po medycynie najszybciej rozwijającą się dziedziną. Postęp dokonuję się z dnia na dzień. W związku z tym soczewki kupione rok temu są dużo mniej zaawansowane technologicznie od tych kupionych dzisiaj. Im nowocześniejsza konstrukcja, tym łatwiej się przyzwyczaić do okularów progresywnych.

Jak duży jest odsetek ludzi, którzy jednak nie mogą przyzwyczaić się do okularów progresywnych?

Szacuje się, że jest to tylko 4% użytkowników.

Czyli tak na prawdę niewiele?

Tak tylko 4 osoby na 100 !
Oczywiście, że jest to znikoma ilość i bardzo często są to ludzie, którzy cierpią na rożnego rodzaju choroby typu oczopląs, zez itp. W przypadku tych osób gwarantujemy wykonanie 2 par okularów (do dali i do czytania), bez ponoszenia dodatkowych kosztów za szkła.

Okulary progresywne - Optyk

Dla kogo są w takim razie przeznaczone okulary progresywne?

Okulary progresywne - dla Prezbiopów

Dla wszystkich osób, które potrzebują okulary do czytania.
Błędnym jest myślenie, że osoby, które nie noszą okularów do dali, nie mogą, lub nie potrzebują mieć progresów.
Można bowiem zamówić szkła progresywne z zerową korekcją do dali.
Dzięki tego typu rozwiązaniu nikt nie musi wiedzieć, że nadszedł już czas na okulary do czytania co jest spowodowane wiekiem i bardzo często budzi frustracje.
Tego typu okulary są bardzo przydatne w pracy lekarza, ekspedientki, w pracy biurowej, bowiem eliminują konieczność notorycznego ściągania i nakładania okularów, dzięki czemu czujemy się pewniej i wygodniej nam się pracuje.

Czy to prawda, że pacjenci coraz częściej pytają o szkła progresywne i coraz częściej je kupują?

Tak to prawda, ponieważ coraz bardziej cenimy sobie komfort i chcemy podnieść jakość swojego życia. Niestety nadal jeśli chodzi o sprzedaż szkieł progresywnych w Polsce na tle innych państw, jesteśmy na szarym końcu. W naszym kraju w okularach progresywnych chodzi tylko 4% osób, które mogłyby z nich korzystać, natomiast np. w Portugalii, która jest na podobnym poziomie rozwoju ekonomicznego co Polska, aż 30%.

Jakie powłoki warto nakładać na szkła progresywne, bo przecież rozwiązań jest mnóstwo?

 

Doskonałym rozwiązaniem szczególnie w okresie letnim jest, progres z fotochromem, który zabarwia się na słońcu i działa jak okulary przeciwsłoneczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy np. bez problemu cieszyć się książką czy gazetą na plaży, nie zmieniając okularów.
Wspaniałą powłoką jest Opti-fog, który całkowicie zabezpiecza szkła przed zaparowaniem.
To rozwiązanie wspaniale sprawdza się zimą. Eliminuje zakłopotanie, kiedy wchodzimy do ciepłego pomieszczenia z podwórka i nic nie widać, bo para wodna całkowicie pokrywa szkła.
No i jeszcze specjalne powłoki UV, które chronią nasze oczy przed szkodliwym (rakotwórczym) promieniowaniem.

O czym trzeba pamiętać, przy zakupie szkieł progresywnych?

Przede wszystkim najważniejsze jest dobrze wykonane badanie. Oprócz tego bardzo ważne są również prawidłowo wykonane pomiary i odpowiednio dobrana oprawa.
We wszystkich naszych salonach dysponujemy komputerami Visioffice, które same dokonują specjalnych pomiarów i gwarantują perfekcyjny dobór szkieł progresywnych indywidualnie dla każdego klienta, osobno dla oka prawego i lewego.
Dzięki czemu okulary wykonane w tej technologii są precyzyjnie dopasowane do wady wzroku i potrzeb wzrokowych pacjenta, które są różne i bardzo często korespondują z wykonywaną pracą i trybem życia, są jak garnitur szyty na miarę. Dają perfekcyjne widzenie.
Nie dajmy się naciągać na bardzo tanie soczewki progresywne, które są kiepskiej jakości, nie posiadają gwarancji i mają bardzo ograniczone pole widzenia. Stracimy tylko pieniądze i czas.
Komfort musi kosztować.
Zawsze powtarzam klientom, że do Warszawy dojedziemy Maluchem i Mercedesem, tyle tylko jaki będzie komfort jazdy, prędkość i bezpieczeństwo w obu tych samochodach?

Okulary dla kierowców?

Okulary progresywne - Okulary dla kierowców

Właśnie, a co z kierowcami ?

Większość z naszych klientów to posiadacze samochodów.
Okulary progresywne są niezastąpione podczas prowadzenia samochodu. Widzimy ostro wszystko co dzieje się na drodze jak i wskazania zegarów na desce rozdzielczej, czy nawigacji GPS.
To powoduje wzrost bezpieczeństwa na drodze i daje radość z bezstresowej jazdy.
Szukanie miejsca docelowego na mapie również przestaje być problemem.
Każdy z nas korzysta też, codziennie, z telefonu komórkowego.
Pisanie i odczytywanie wiadomości SMS zmusza do szukania i zakładania okularów do czytania. Mając progresy nie musisz w ogóle pamiętać o okularach do czytania, które i tak najczęściej zostają w domu.
Sytuacje, w których nie możesz czegoś dojrzeć, bo zapomniałeś okulary do czytania można by mnożyć.
Wyposażony w okulary progresywne nie musisz się więcej obawiać.
Te okulary mogą na prawdę odmienić Twoje życie, sprawić, że stanie się łatwiejsze i zmniejszy się ilość stresu związanego z tym, że nie możesz czegoś przeczytać lub dojrzeć jakichś szczegółów.

Jestem pewna, że w naszych specjalistycznych Salonach Optycznych szkła zostaną dobrane tak, że wyjdziesz w nowych okularach zadowolony, usatysfakcjonowany, będziesz mógł cieszyć się życiem zapominając o swojej wadzie wzroku.

Facebook