Okulary korekcyjne

Mamy XXI wiek, erę komputerów, tabletów, laptopów. Wydaje się, że w świecie, w którym obecnie żyjemy badanie oczu powinno być tak oczywiste jak codzienna toaleta. Niestety tak nie jest.

 

W dalszym ciągu połowa społeczeństwa nie nosi okularów korekcyjnych mimo, że powinna. Bronimy się przed pójściem na badanie wzroku, nie wiemy jakie typy okularów moglibyśmy nosić i jak bardzo ułatwiłoby to nasze życie. Okulary korekcyjne nie tylko poprawiają komfort patrzenia i jakość życia, zapewniają również bezpieczeństwo nam i naszym bliskim.

 

Jeśli ktoś prowadziłby badania ile wypadków spowodowali kierowcy z wadą wzroku, prowadzący bez okularów, to wyniki mogłyby być porównywalne do tych spowodowanych przez nietrzeźwych.
Okulary pozwalają ze swobodą dostrzegać to, co znajduje się w dużej odległości od nas, jak również na spokojne, przyjemne delektowanie się ulubioną książką czy gazetą. Są niezastąpione w pracy przed monitorem komputerowym.

Okulary korekcyjne - Optyk Świat okularów

Okulary korekcyjne – jakie szkła?

Biorąc pod uwagę to, iż każdy z nas potrzebuje innej korekcji okularowej, a także innych okularów w zależności od tego czym się zajmuje i jaki tryb życia prowadzi stworzyliśmy bardzo szeroką ofertę okularów korekcyjnych.

Jednoogniskowe, dla osób mających problemy tylko z patrzeniem na dal lub tylko na bliż. Dwuogniskowe i progresywne, dla tych z Państwa, którzy potrzebują korekcji okularowej zarówno do dali jak i do bliży jednocześnie.

Posiadamy również specjalne soczewki do pracy biurowej i przed komputerem.

Jeśli chodzi o okulary progresywne to specjalizujemy się w ich doborze, ponieważ wiemy jak wiele zalet posiadają i że najczęściej są najlepszym rozwiązaniem dla klienta.
Odpowiadając na potrzeby klientów możemy również zaoferować okulary korekcyjne barwione z mocą, zastępujące tradycyjne okulary przeciwsłoneczne, specjalne dla kierowców, sportowców i wykonane pod konkretne nietypowe zamówienie. Posiadamy również szeroką gamę opraw dla dzieci, włącznie z super bezpiecznymi soczewkami dla najmniejszych pacjentów.
Wszystkie oferowane przez nas okulary mogą posiadać szkła z różnego rodzaju powłokami ochronnymi, antyrefleksem i polaryzacją w zależności od potrzeb klienta.

Jak dobrać okulary korekcyjne?

Okulary korekcyjne - komputer Visioffice

Podstawowe kryteria przy wyborze okularów to kształt naszej twarzy, rozstaw oczu ich wielkość, nasze ulubione kolory, styl ubierania się, itd. Pamiętajmy, że w okularach musimy się czuć dobrze i pięknie wyglądać.
Aby dobrze dopasować oprawkę, konieczne jest wykonanie pomiarów.
W naszych salonach do tego celu wykorzystujemy specjalny komputer Visioffice.
Dzięki temu mamy pewność, że okulary będą indywidualnie dopasowane do zachowań wzrokowych klienta dzięki czemu łatwo się do nich zaadoptuje, i w pełni będzie korzystał z ich możliwości.
Czasy kiedy wybór oprawek do okularów korekcyjnych był bardzo ograniczony już dawno minęły. Ilość kolorów, kształtów, marek jest ogromny. Dbamy o to, aby każdy znalazł u nas coś wyjątkowego dla siebie.
Wybór odpowiedniego materiału z którego wykonane są oprawki korekcyjne to kolejne kryterium na które warto zwrócić uwagę. Każdy z materiałów ma swoje zalety, są też specjalne materiały dla alergików, tutaj pomoże nasz wykwalifikowany personel.
Ostatnim z podstawowych kryteriów to zadanie jakie będą spełniały okulary. Czy okulary są nam potrzebne do czytania, patrzenia w dal, jazdy samochodem, pracy zawodowej, uprawiania hobby czy codziennego użytku?

Wszystkie powyższe kryteria są równoważne i trzeba je wszystkie brać pod uwagę przy wyborze okularów.

W salonach optycznych Świat okularów czeka na Ciebie profesjonalnie przygotowany personel, który pomoże Ci wybrać okulary spełniające Twoje indywidualne oczekiwania.

Facebook