Optyk Świat Okularów

Okulary progresywne

Okulary progresywne

Okulary progresywne dla kogo ? Dowiedz się czy ty też możesz nosić takie okulary.

Przeczytaj i rozwiej swoje wątpliwości.

 

 • Dlaczego okulary progresywne są tak dobre ?

 

Wynika to przede wszystkim z faktu, że okulary progresywne pozwalają na ostre widzenie, na każdą odległość. Dzięki temu osoby po 40 roku życia z wadą wzroku, mogą mieć tylko jedną parę okularów do wszystkiego.

 

 • Każdy po 40 roku życia może nosić okulary progresywne bez względu na wadę wzroku.

 

Do okularów progresywnych robionych w naszych salonach, oferujemy najnowsze i najlepsze szkła progresywne Varilux, które są indywidualnie dobierane do klienta, w zależności od jego potrzeb.  Dzięki temu możemy zapewnić ostre widzenie osobom w różnym wieku i komfort noszenia w pracy i w domu.

Inne szkła będą dla osoby pracującej w biurze, w sklepie a inne dla zawodowego kierowcy. To co robimy w pracy i na codzień ma kolosalny wpływ na to jakie szkła dobierzemy do okularów.

 

 • W naszych salonach optycznych sprzedajemy najnowocześniejsze szkła progresywne, jakie są dostępne na świecie, zapewniając indywidualne dopasowanie okularów do pacjenta, co daje nieskrępowany komfort i doskonałą ostrość widzenia na każdą odległość.

O czym trzeba pamiętać, przy zakupie okularów progresywnych?

 • Najważniejsze jest dobrze wykonane badanie wzroku.

 


Oprócz tego bardzo ważne są również prawidłowo wykonane pomiary i odpowiednio dobrana oprawa.

We wszystkich naszych salonach dysponujemy komputerami Visioffice, które same dokonują specjalnych pomiarów i gwarantują perfekcyjny dobór szkieł progresywnych indywidualnie dla każdego klienta, osobno dla oka prawego i lewego.
Dzięki czemu okulary progresywne wykonane w tej technologii są precyzyjnie dopasowane do wady wzroku i potrzeb wzrokowych pacjenta, które są różne i bardzo często korespondują z wykonywaną pracą i trybem życia.

 

 • Nie dajmy się naciągać na tanie soczewki progresywne, które są kiepskiej jakości, nie posiadają gwarancji i mają bardzo ograniczone pole widzenia, przez co utrudniają widzenie szczególnie w bocznych obszarach szkieł, przez co obraz po bokach jest rozmazany.

Szkła progresywne Varilux

 • W naszych salonach, Świat Okularów, oferujemy pełną gamę soczewek progresywnych, najlepszej marki Varilux, które są produkowane przez firmę Essilor.

 

Do doboru soczewek Varilux, wykorzystujemy specjalnie do tego zaprojektowany komputer Visioffice.

 

 • Co to oznacza?

 

Do wykonania każdych okularów konieczne jest przeprowadzenie pomiarów rozstawu źrenic i wysokości montażu soczewki.
W przypadku okularów progresywnych dodatkowo kąta pantoskopowego oprawy, odległości tarczy oka od soczewki, kąta oprawy i określenie oka dominującego.
Powyższe pomiary są standardem. Bez nich wykonane okulary są nieprawidłowe i jeśli środek optyczny soczewki okularowej jest źle ustawiony mogą pogarszać wadę wzroku.

 

 • Pomiary wykonane przy pomocy VisiOffice są bardzo precyzyjne ( do setnych części milimetra), co umożliwia bardzo dokładny montaż szkieł w oprawie. Dzięki temu okulary są dopasowane do klienta. Dopasowanie to zapewnia prawidłowe i ostre widzenie.

 

W przypadku okularów progresywnych możliwości ich dopasowania są jeszcze większe.
Dzięki specjalnemu programowi w VisioOffice można zarejestrować wzajemne ruchy gałek ocznych w stosunku do ruchu głowy, jak i określić oś obrotu każdej gałki ocznej.
Dane te przesłane internetem do producenta szkieł, firmy Essilor, pozwalają na stworzenie i wyprodukowanie szkieł progresywnych Varilux indywidualnie tylko dla tej osoby.
Stworzone w tej technologii okulary progresywne dają ostre widzenie w strefie centralnej i w strefach bocznych, zmniejszając praktycznie do zera strefę tzw. „martwego pola”, co jest zmorą dla użytkownika szczególnie w tanich szkłach.

 

 • Stabilizacja obrazu peryferyjnego daje poczucie bezpieczeństwa, ponieważ osoba widzi w tych okularach co dzieje się z boku. Jak wielkie ma to znaczenie wiedzą wszyscy kierowcy, dla których bardzo ważne jest aby kątem oka spojrzeć w lusterko boczne, czy wsteczne i w porę zobaczyć nadjeżdżający, lub wyprzedzający samochód.

 

Technologię tę docenili już nasi klienci, którzy zamówili właśnie takie okulary progresywne i potwierdzili kolosalną różnicę w stosunku do standardowych szkieł.
Szkła progresywne Varilux można zamówić w różnych wariantach i cenach w zależności od potrzeb klienta. Mogą być również przyciemniane Transition, które zabarwiają się w zależności od tego czy jesteśmy na dworze, czy w pomieszczeniu.

 

 • Soczewki progresywne Varilux objęte są gwarancją adaptacji, dzięki czemu każdy może czuć się bezpiecznie, ponieważ kupione okulary progresywne można wymienić na dwie pary okulary do czytania i na dal.

 

My jednak gwarantujemy, że zakochasz się w swoich nowych okularach progresywnych z soczewkami Varilux.

 

Gwarantujemy, że w naszym salonie dostaniesz precyzyjnie wykonane okulary progresywne Varilux !

Dla kogo są w takim razie przeznaczone okulary progresywne?

 • Okulary progresywne są przeznaczone dla wszystkich osób, które potrzebują okulary do czytania.

 

Błędnym jest myślenie, że osoby, które nie noszą okularów do dali, nie mogą, lub nie potrzebują mieć okularów progresywnych.
Można bowiem zamówić szkła progresywne z zerową korekcją do dali.
Dzięki tego typu rozwiązaniu nikt nie musi wiedzieć, że nadszedł już czas na okulary do czytania co jest spowodowane wiekiem i bardzo często budzi frustracje.

 

 • Okulary progresywne są bardzo przydatne w pracy lekarza, ekspedientki, w pracy biurowej, bowiem eliminują konieczność notorycznego ściągania i nakładania okularów przeznaczonych tylko do czytania, dzięki czemu czujemy się pewniej i wygodniej nam się pracuje.

 

Czy to prawda, że pacjenci coraz częściej pytają o szkła progresywne i coraz częściej je kupują?

 

Nasi klienci coraz częściej pytają i coraz chętniej wybierają właśnie takie okulary. W salonach Świat Okularów z roku na rok sprzedajemy coraz więcej, coraz lepszych okularów progresywnych. Lubimy kiedy nasi klienci czują się komfortowo w nowych okularach.

Jakie powłoki antyrefleksyjne warto nakładać na szkła progresywne ?

 

 • Okulary progresywne z fotochromem, który zabarwia się na słońcu i działa jak okulary przeciwsłoneczne.
  Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy np. bez problemu cieszyć się książką czy gazetą na plaży, nie zmieniając okularów.

 

Wspaniałą powłoką antyrefleksyjną jest Opti-fog, który całkowicie zabezpiecza szkła przed zaparowaniem.
To rozwiązanie wspaniale sprawdza się zimą. Eliminuje zakłopotanie, kiedy wchodzimy do ciepłego pomieszczenia z podwórka i nic nie widać, bo para wodna całkowicie pokrywa szkła.
No i jeszcze specjalne filtry UV, które chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem.

Okulary progresywne dla kierowców?

Właśnie, a co z kierowcami ?

Większość z naszych klientów to posiadacze samochodów.

 

 • Okulary progresywne dla kierowców są niezastąpione podczas prowadzenia samochodu.
  Widzimy ostro wszystko co dzieje się na drodze jak i wskazania zegarów na desce rozdzielczej, czy nawigacji GPS.

 

To powoduje wzrost bezpieczeństwa na drodze i daje radość z bezstresowej jazdy.
Szukanie miejsca docelowego na mapie również przestaje być problemem.
Każdy z nas korzysta też, codziennie, z telefonu komórkowego.
Pisanie i odczytywanie wiadomości SMS zmusza do szukania i zakładania okularów do czytania.
Mając progresy nie musisz w ogóle pamiętać o okularach do czytania, które i tak najczęściej zostają w domu.

Sytuacje, w których nie możesz czegoś dojrzeć, bo zapomniałeś okulary do czytania można by mnożyć.
Wyposażony w okulary progresywne nie musisz się więcej obawiać.

 

 • Te okulary mogą na prawdę poprawić jakość twojego życia, sprawić, że stanie się łatwiejsze i zmniejszy się ilość stresu związanego z tym, że nie możesz czegoś przeczytać lub dojrzeć jakichś szczegółów.

Astygmatyzm a okulary progresywne

 • Astygmatyzm a okulary progresywne  – jest to bardzo częste pytanie, które zadają nasi klienci.

 

Otóż odpowiedź jest bardzo prosta, astygmatyzm nie jest żadnym przeciwskazaniem do tego aby nosić okulary progresywne.

 

 • Soczewki progresywne najnowszej generacji, które oferujemy w salonach Świat Okularów korygują również astygmatyzm w pełnym zakresie  wartości, tak samo jak soczewki cylindryczne.

 

Dlatego jeśli masz astygmatyzm i potrzebujesz już dodatkowych okularów do czytania, to zapraszamy do naszych salonów, gdzie nasi optycy pomogą w doborze okularów progresywnych, które pozytywnie wpłyną na twój komfort i jakość życia, ponieważ nie będziesz potrzebował dodatkowej pary okularów do czytania.

Autor: Anna Staniak
Aktualizacja 02.02.2021

Exit mobile version