Okulary sportowe

Czy wada wzroku musi uniemożliwiać aktywne życie i uprawianie sportu?

 

Przekonamy Cię że nie.

 

Sport w ostatnich latach stał się bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu, ale również dbania o siebie i swoją sylwetkę. Biorąc pod uwagę, zmiany jakie zachodzą w otaczającym nas świecie firmy produkujące akcesoria optyczne, wychodząc na przeciw swoim klientom wyprodukowały oprawy do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów. W naszej ofercie posiadamy oprawy dla rowerzystów, biegaczy, ludzi kochających pływanie, ale również dla tych, którzy są amatorami sportów zimowych czyli narciarzy i snowboardzistów.

 

Do tego typu opraw można zamontować wszelkiego rodzaju szkła, nawet soczewki progresywne. Oznacza to, ze obecnie ani wada wzroku, ani wiek nie są żadną przeszkodą czy hamulcem jeśli chodzi o uprawianie sportu. Jesteś aktywnym sportowcem i potrzebujesz sportowych okularów z korekcja lub dopiero masz zamiar rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, pływaniem czy jakimkolwiek innym sportem zapraszamy do naszych Salonów.

Okulary sportowe - Okulary do biegania

Okulary korekcyjne dla sportowców – Historia pewnego Klienta

Okulary korekcyjne dla sportowców

Jakiś czas temu przyszedł do mnie klient, który szukał idealnego dla siebie rozwiązania.
Pan ten był bardzo aktywny zawodowo, ale również uprawiał różne dyscypliny sportowe. Latem jeździ na rowerze, biega, a także nurkuje, a zimą jeździ na nartach. Ma wysokie moce szkieł i niestety nie zawsze czuje się w okularach komfortowo, a bez nich nic nie widzi. Przyszedł do mnie z pytaniem czy mogłabym mu w jakiś sposób pomóc.
Klient ten miał wysokie moce szkieł, a do tego potrzebował jeszcze okularów do czytania. Do tej pory, na co dzień, nosił okulary progresywne, z których był zadowolony i przy tym chciał pozostać. Po długiej rozmowie, która miała na celu sprecyzowanie jego oczekiwań okazało się, że istnieje, dla niego, kilka rodzajów rozwiązań.
Wstawiliśmy szkła progresywne do specjalnych okularów na rower, które jednocześnie służą do biegania, do gogli narciarskich a nawet maski do nurkowania.

Dzięki temu Pan ten może bez problemu podczas biegu monitorować puls na pulsometrze i widzieć idealnie dal.
Podczas nurkowania będzie mógł oglądać pływające wokół rybki, a także kontrolować stan butli tlenowej i wskazań komputera do nurkowania, odczytując bez problemu wskazania manometru czy głębokościomierza. Gogle z kolei pozwalają cieszyć się bezpieczną jazdą i podziwiać piękne górskie widoki.

Sama takich gogli używam i jestem wprost zachwycona ich działaniem.

Jak widać nie ma sytuacji bez wyjścia, a nawet wyjść jest mnóstwo, w zależności od potrzeb, preferencji czy zawartości portfela.

Okulary sportowe dla dzieci

A co z dziećmi uprawiającymi np koszykówkę ?

 

Mamy specjalne okulary sportowe dla dzieci, które chronią oczy, są bardzo wygodne i bezpieczne. Można w nie wstawić każdą korekcję.
Pozwalają dziecku na trenowanie każdego rodzaju sportu, czy też uczestnictwo w lekcji WF, bez stresu i niepewności jaką powoduje wada wzroku i poczucie bycia gorszym od rówieśników.
W takich okularach gra wielokrotny medalista i mistrz siatkarski Karol Bielecki.
Każdy ma inne oczekiwania, każdy robi coś innego, każdy potrzebuje okulary do innych zajęć.
Pierwszy krok to wybrać odpowiedni Salon Optyczny i powiedzieć co jest potrzebne, wnikliwy wywiad jest początkiem sukcesu.
Drugi to bardzo dokładnie przeprowadzone badanie wzroku, a trzeci wybranie indywidualnego rozwiązania pod konkretną potrzebę klienta.

 

Zapraszamy biegaczy, kolarzy, osoby kochające góry, narciarzy, snowbordzistów, nurków i wszystkich tych, którzy chcieliby czuć się w okularach komfortowo, uprawiając swój ukochany sport.

Okulary sportowe dla dzieci Sziols

Facebook