Światło niebieskie a okulary do komputera – iBlock

[vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column][vc_column_text]

Dlaczego trzeba stosować okulary do komputera IBlock ?

Bardzo rzadko zastanawiamy się jednak jaki wpływ ma światło niebieskie emitowane ze wszystkich monitorów na nasze życie, samopoczucie, zdrowie naszych oczu.

W ostatniej Gazecie Lekarskiej ukazał się artykuł o badaniach jakie zostały przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Stanu Oregon. Specjaliści wystawili muszki owocówki na działanie światła Led. Muszki spędzały po 12 godzin w świetle i kolejno 12 w ciemności.

Te z nich, które były wystawione na działanie światła niebieskiego, żyły zdecydowanie krócej, od tych, które przebywały w ciemności lub były chronione od światła niebieskiego.

U owadów zaobserwowano uszkodzenie siatkówki oka, komórek nerwowych, a także miały problem z wspinaniem się po ścianie. Muszki, jeśli tylko mogły unikały światła niebieskiego!

Badania te są bardzo niepokojące i dotyczą nie tylko osób pracujących przed monitorami komputerów, ale nas wszystkich, a w szczególności naszych dzieci, które kiedy tylko mogą, jeśli tylko rodzice nie zauważą lub są zmęczeni wykorzystują okazję i zasiadają przed monitorami komputerów.

Jestem mamą dwóch dorastających chłopców i mimo, iż jak tylko mogę ograniczam im czas spędzony przed monitorem, niestety zdaję sobie sprawę, że nie wyeliminuję tego całkowicie. Nie ma takiej możliwości, gdyż w obecnym świecie dzieci nawet lekcje odrabiają na komputerze.
Ale wiem, co mogę zrobić!

Kupić okulary  do komputera iBlock .

 

Mimo, iż nie mają wady wzroku, mogę kupić im okulary tzw zerówki z soczewkami, chroniącymi oko przed promieniowaniem światła niebieskiego. Aby mieli zdrowe, wypoczęte oczy, aby dłużej żyli, byli szczęśliwi i zawsze uśmiechnięci.

Zachęcam wszystkich z Państwa, nie tylko tych, którzy mają wady wzroku, ale wszystkich którym zależy na cieszeniu się zdrowymi oczami jak najdłużej do zakupu okularów z powłoką Blue chroniącą nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem światła niebieskiego.
A w szczególności kupić takie okulary swoim dzieciom.

Aby dowiedzieć się więcej na temat okularów do komputera kliknij w ten link.

Autor lek. med. Bartosz Staniak
Aktualizacja 01.01.2021

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]