Okulary progresywne, ulgą dla Twoich oczu.

Okulary  progresywne.
Dlaczego w Polsce tak mało osób nosi okulary progresywne  ?
Myślę, iż wynika to przede wszystkim z faktu, że nasze społeczeństwo jest niedoinformowane w kwestii tego typu rozwiązania.
Nadal dominuje w nas przekonanie, iż nie zdołamy się przyzwyczaić do tego typu soczewek, bo np. sąsiadka lub koleżanka się nie przyzwyczaiły. Natomiast optyka jest, drugą po medycynie, najszybciej rozwijającą się dziedziną. W związku z tym soczewki kupione rok temu są dużo mniej zaawansowane technologicznie od tych kupionych dzisiaj.
Czy istnieje duży odsetek ludzi, którzy jednak nie mogą przyzwyczaić się do okularów progresywnych.
Szacuje się, ze jest to tylko 4% użytkowników.
Czyli tak na prawdę niewiele.
Oczywiście, że jest to znikoma ilość i bardzo często są to ludzie, którzy cierpią na różnego rodzaju choroby oczu typu oczopląs, zez itp..
Dla kogo są, w takim razie,  przeznaczone okulary progresywne?
Dla wszystkich osób, które potrzebują okulary do czytania. Błędnym jest myślenie, że osoby, które nie noszą okularów do dali nie mogą mieć progresów. Można bowiem zamówić szkła progresywne z zerówką do dali. Dzięki tego typu rozwiązaniu nikt nie musi wiedzieć, że nadszedł już czas na okulary do czytania ( jest to spowodowane  wiekiem pacjenta i bardzo często budzi frustracje ).
Tego typu okulary są bardzo przydatne w pracy lekarza, ekspedientki, nauczyciela, w pracy biurowej, bowiem eliminują konieczność notorycznego ściągania i nakładania okularów.
Czy to prawda, że pacjenci coraz częściej pytają o szkła progresywne i coraz częściej je kupują?
Tak pytają.
Niestety nadal jeśli chodzi o sprzedaż szkieł progresywnych, w Polsce na tle innych państw, jesteśmy na szarym końcu. W naszym kraju w okularach progresywnych chodzi tylko 4% osób, które mogłyby z nich korzystać, natomiast np. w Portugalii, która jest na podobnym poziomie rozwoju ekonomicznego co Polska, aż 30%.
Jakie powłoki warto nakładać na szkła progresywne ?
Doskonałym rozwiązaniem, szczególnie w okresie letnim jest, progres z fotochromem, który zabarwia się na słońcu i działa jak okulary przeciwsłoneczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy np. bez problemu czytać książkę czy gazetę na plaży.
Wspaniałą powłoką jest Opti- fog, który całkowicie zabezpiecza szkła przed zaparowaniem, to rozwiązanie wspaniale sprawdza się zimą. No i jeszcze specjalne powłoki Uv, skierowane przede wszystkim do pacjentów po operacji zaćmy czy odklejeniu siatkówki.
O czym trzeba pamiętać, przy zakupie szkieł progresywnych?
Przede wszystkim najważniejsze jest dobrze wykonane badanie wzroku. W Salonach Optycznych Świat Okularów specjalizujemy się w doborze szkieł progresywnych.
Oprócz tego bardzo ważne są również prawidłowo wykonane pomiary, odpowiednio dobrana oprawka. Nie dajmy się naciągać na bardzo tanie soczewki progresywne, które są kiepskiej jakości, nie posiadają gwarancji i mają bardzo ograniczone pole widzenia.
Komfort musi kosztować.
Zawsze powtarzam klientom, że do Warszawy dojedziemy Maluchem i Mercedesem, tyle tylko jaki będzie komfort jazdy, prędkość i bezpieczeństwo w obu tych samochodach?
Jestem pewna, że w naszych specjalistycznym Salonach Optycznych, szkła zostaną dobrane tak, że wyjdą Państwo w nowych okularach zadowoleni, usatysfakcjonowani, a w każdy dzień będziecie mogli doceniać zalety swoich nowych okularów progresywnych.
W naszych salonach szczególnie polecamy szkła progresywne Varilux, ponieważ firma Essilor jest wiodącym producentem soczewek progresywnych na świecie. Zapewnia doskonałą jakość, najnowsze technologie  i bezpieczeństwo łatwej adaptacji.

okulary progresywne


Facebook